Uitslag finale wetenschappelijke wedstrijd voor de 2de en de 3de graad die plaatsvond op woensdag 31 december 2023 in Technopolis.
De winnaars zijn Kaat Suffis en Silke Sintubin met hun uiteenzetting over Chemotherapie bij borstkanker.
Als tweede eindigde lbe Van Droogenbroeck met een werk over Algen: sanitaire helden.
De derde plaats ging naar de groep van Laura-lnes Vannerom, Edlyn Ansu, Celine Wang, Enzo Pignoloni en Elien Vleeschhouwers met een voordracht over Hersenchips zijn de toekomst.
Als
vierde eindigde Axl De Regge net zijn werk over Besproeiing bij verticale landbouw.
De vijfde plaats was voor Lore D'Hondt en Alessandra De cubber met een voordracht over Hoe zit dat nu met de sterren?
De bijzondere prijs van de VOB voor de beste 3de jaars, die niet aan de finale deelnam, zal overhandigd worden door
Mevr. Marleen Van Strydonck, voorzitter van de VOB, de vereniging voor onderwijzers in de biologie, de milieuleer en de gezondheidseducatie
Deze prijs
- een bedrag van 130 euro
- een boekenpakket,
- en een diploma van Natuur en Wetenschap.
Wordt toegekend aan: Margaux Tubiermont en Melina Herremans uit Halle
Zij gaven tijdens de provinciale schifting een voordracht over Schimmels
De bijzondere prijs van VeLeWe voor de beste 4de jaars, die niet aan de finale deelnam, zal overhandigd worden door Dr. Filip Buyse, bestuurder van de vereniging van de leraren wetenschappen.
Deze prijs:
- een bedrag van 130 euro
- een boekenpakket,
- en een diploma van Natuur en Wetenschap.
Wordt toegekend aan: Elin Vercruysse, Noor De Smet en Pieternel Adriaens uit Mariakerke
Zij brachten een presentatie over De invloed van de aanwezigheid van bomen op een vijver?
Op woensdag 31 mei jl vonden in Technopolis onze finales van de wetenschappelijke wedstrijden plaats.
Uitslag Finale wetenschappelijke wedstrijd 1ste graad - 2023
Op een gedeelde eerste plaats eindigden Ceylin Bektas (de reeks van Finobacci) en Piet Flamant (kernenergie).
Op de 3de plaats eindigden Lars Decuypere, Bas De Baere, Emile Vandererven en Louis Allegaert met hun werk over robots
De 4de plaats ging naar Emilia Dhaeze met een voordracht over 18q Deletie Syndroom.
De
5de plaats ging naar Henri Lagneau, Fayssal Mazruh met hun werk over DNA.
Op woensdag 25 mei organiseerden we onze finales van onze wedstrijden voor wetenschappelijke uiteenzettingen. Ook dit jaar weer werden zowel voor de eerste graad, als voor de tweede en derde graad vijf laureaten geselecteerd. De nationale jury heeft de werken beoordeeld en is tot volgende uitslag gekomen:
Eerste graad
1ste plaats: Viktor Couderé met een uiteenzetting over "De geschiedenis van het Nederlands"
2de plaats: Judith Decock, Marie Clarysse, Mirthe Valcke en Hasse Vandenbroucke over "Vuurwerk"
3de plaats: Elle Decoutere, Merja Lammens, Jasmien Lanneau en Renske Demasure over "Wat meer over de ziekte Parkinson"
4de plaats: Noor Frammout en Eline Claeys met een werk over "De zon"
5de plaats: Nicolas De Wolf over "Egyptische goden en dodenrituelen in het Oude Egypte"
Tweede en derde graad
1ste plaats: Pieterjan Vagenende en Thomas Struys over "Algen, het voedsel van de toekomst"
2de plaats: Elien Goossens, Ellen Vanderrusten, Léna Soete, Zara Tordeur, Sophe Lippens over "Gesloten ecosysteem"
3de plaats: Cas Van Herbruggen en Gauthier Van Eygen over "Tijddilitatie"
4de plaats: Lisa Degraeve over "Als het ijs verdwijnt ..."
5de plaats: Alexandra Bynens en Sara El Mazzouji over "Hoe werkt een autorefractor?"
Bijzondere prijzen uitgereikt:
Beste 3de jaars: Juul Cappelle
Beste 4de jaars: Matteo Cedrone, Ben Vermaut, Mayro Carpentier, Tibo Slegers
Eveneens was er op 22 mei ook de finale van de wetenschappelijke wedstrijd voor de tweede en derde graad.
Ook deze laureaten willen we proficiat wensen met de behaalde resultaten en we feliciteren de winnaars Simon Dallmeier, Digonto Rahman en Tristan Winters uit Bierbeek met hun uiteenzetting over HOE ONTWERPEN WE EEN OPTIMALE WATER-RAKET OP BASIS VAN DE ACHTERLIGGENDE FYSISCHE PRINCIPES?
2e plaats: Sander Saint, Maarten Saint en Joran Deschagt uit Pellenberg met als onderwerp KWANTUMCOMPUTERS
3e plaats: Matthieu Dossche en Murillo Van Hoeteghem uit Maldegem met als onderwerp VOORTBEWEGING OP DE FIETS
4e plaats Apolonia van de Ven, Owen Vermeulen en Jokke Boonen uit Pelt met als onderwerp GSM-GLIOMEN
5e plaats: Jodie De Vuyst en Lauren Enghels uit Evergem met als onderwerp VERSLAVINGEN
Beste 3e jaars: Trisse Taragola uit Gent met als onderwerp SLIMME KLEDIJ IN HET DAGELIJKS LEVEN
Beste 4e jaars: Aleksandra Slusarczyk en Elien Veestraeten uit Pelt met als onderwerp WAAROM HERINNEREN WIJ ONZE PEUTERJAREN NIET?
Al onze finalisten ontvingen tevens een boekenpakket en een diploma.
Op woensdag 22 mei was onze finale van de wetenschappelijke wedstrijd voor de eerste graad.
Wij willen alle laureaten feliciteren met hun prestatie en wensen Simon Renders uit Kessel proficiat met zijn winnende uiteenzetting over "tijd".
2e plaats: Britt Vanvelthoven en Kimberley Smets uit Leopoldsburg met als onderwerp "DE WONDERE WERELD VAN AUTISME"
3e plaats: Lieze Hoste uit Jabbeke met als onderwerp ASTROFYSICA
4e plaats: Milad Rezai uit Antwerpen met als onderwerp MIGRATIE
5e plaats: Sarah Bader uit Oostkamp met als onderwerp SIAMESE DIEREN
Al onze finalisten ontvingen tevens een boekenpakket en een diploma.
Proficiat aan alle laureaten!